راهنمای خرید بلیط قطار

سفری خاطره انگیز با قطار

سفری خاطره انگیز با قطار ، کسانی که اهل سیر و سیاحت هستند سفر با قطار را یکی از امن ترین سفرها می دانند. البته این نوع از مسافرت سختی های خاص خودش را دارد که می توان به طولانی شدن مدت زمان مسافرت اشاره کرد ولی همین طولانی بودن سفر نیز می تواند نقطه مثبت دلنشینی برای شما باشد. در ضمن مسافرت با قطار کمترین آمار سانحه های حمل و نقل مسافر را نیز دارد.

سفری خاطره انگیز با قطار

امروزه تمامی استان های ایران به جز یازده استان از مسیرهای راه آهن برای حمل مسافر به مقصدهای خود استفاده می کنند. البته شهرهایی هم هستند که در مسیر این خطوط قرار دارند و در بین راه از خدمات ریلی بهره مند می شوند. تقریبا در بیشتر شهرها امکان سفر با قطار مهیا است.

اگر می‌خواهید در مسیر تهران-گلستان سفر کنید، شما در سر راهتان از شهرهای گرمسار، فیروزکوه، پل سفید، قائمشهر، ساری، بهشهر، بندرترکمن و گرگان عبور می کنید و مناظر زیبایی این شهرها را نیز تماشا می کنید.

مسافرت با قطار

یا اگر می خواهید به پابوس امام رضا بروید در مسیر تهران-خراسان از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشابور عبور می کنید تا به شهر بزرگ مشهد برسید.

در مسیر شهرهای شمالغرب و به خصوص در مسیر تهران- آذربایجان، شما از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، میانه، مراغه و تبریز عبور می کنید. در این محور، مسیر قطارهای بین‌ المللی تهران-دمشق و تهران-استانبول نیز وجود دارند.

اما اگر بخواهید به جنوب کشور سفر کنید و تعطیلات خود را در شهرهای مرکزی و جنوبی بگذرانید می تواندی از مسیرهای ریلی تهران-اصفهان، کرمان و هرمزگان استفاده کنید که از شهرهای کاشان، اصفهان، میبد، یزد، زرند، کرمان، بم، بافق، سیرجان و بندرعباس عبور خواهید کرد و اگر قصد سفر به مکان های تاریخی و منطقه های جنگی جنوب مدرا داشته باشید، در مسیر تهران- خوزستان از شهرهای قم، اراک، دورود، اندیمشک، اهواز و خرمشهر عبور خواهید کرد.

در زیر دو محور پر ترافیک ریلی کشور را به تفصیل بیان می کنیم.

معایب سفر با قطار

این محور یکی از پرمنظره ترین و زیباترین خطوط ریلی کشور است. محوری که از میان رشته‌ کوه های البرز عبور می کند و پل‌ هایی بلند در میان دره‌ ها این خط ریلی را هدایت می کنند، رودخانه‌ها و دره‌ ها و تونل‌ هایی که در این مسیر وجود دارد از بهترین تجربه هایی است که هر مسافری می تواند آنها را تجربه کند. مسیر تهران به گرگان دارای 95 تونل است و 27 کیلومتر از مسیرش، از بین تونل‌ ها عبور می کند.

پل ورسک که یکی از پل های زیبا و عجیب جهان است در این مسیر واقع شده است. درازترین تونل راه‌ آهن خاورمیانه هم در همین محور قرار گرفته است. پل ورسک با ارتفاع 110 متر از کف دره، بیش از 70 سال است که قطارهای این مسیر را از دره ورسک عبور می دهد.

پل ورسک در مسیر قطار شمال

این پل با دهانه‌ ای به طول 66 متر و ارتفاع 110 متر از ته دره، به وسیله مهندسان آلمانی و اتریشی و با ضمانت 70 ساله ساخته شده و در زمان جنگ جهانی دوم به پل پیروزی شهرت یافته است. هفتاد سال است که روزانه قطارهای محور تهران-شمال از روی این پل 86 متری می گذرند. پل ورسک در سال 1356 به ثبت ملی رسید و در کتاب گینس نیز در قسمت پل‌ هایی با ارتفاع بیش از 60 متر ثبت جهانی شده است.

بعد از عبور از پل ورسک، زیبایی های چشم نواز دیگری نیز در بین راه خود را به رخ می کشند بوی جنگل مشام آدم را نوازش می دهد و پوشش گیاهی متراکم چشم آدمی را به وجد می آورد، بوی درخت و شالی هوا را آکنده از شمیم طراوت می کند.

ایستگاه قطار قائمشهر

اندکی بعدتر که از ایستگاه قائمشهر گذشتید و به شهر ساری رسیدید باز شاهد 93 تونل خواهید بود که بیشتر این تونل ها عرض اندکی دارند و باید مواظب باشید که دست یا سرتان بیرون از پنجره قطار نباشد. پیش از اینکه به گرگان برسید حتما نسبت به رزرو هتل اقدام کنید تا محل اقامت تان از قبل تعیین شده باشد و بعد از رسیدن نگران محل اقامت و هتل نباشید.

مسافرت با قطار به مشهد

محور تهران- مشهد یکی از محورهای پرتردد با قطار است و خیلی از افراد دوست دارند این مسیر را با قطار مسافرت کنند. این محور در برخی مواقع طولانی و کسل کننده می شود به همین خاطر بیشتر مسافرها سفر با قطار را به سفر با ماشین شخصی و رانندگی طولانی مدت ترجیح می دهند.

کساني که اهل سير و سياحت هستند سفر با قطار را يکی از امن ترين سفرها می دانند

وسایل مورد نیاز سفر به مشهد با قطار

فقط نکته ای که باید به آن توجه کنید محل اقامت تان است برای اینکه آسایش بیشتری داشته باشد بهترین حالت این است که قبل از مسافرت نسبت به رزرو هتل در مشهد اقدام کنید تا هنگامی که به شهر مشهد می رسید با آمادگی بیشتری مهیای زیارت حرم مطهر امام رضا باشید و همچنین بعد از استراحت کافی از اماکن دیدنی این شهر بزرگ دیدن کنید.

شاید خیلی از افراد نسبت به قدیمی بودن قطارها شاکی باشند و زیاد درباره سفر با قطار مطمئن نباشند، اما نگران نباشید قطارهای پنج ستاره زندگی که در این مسیر قرار گرفته این نگرانی را از شما برطرف خواهد کرد. این قطارها دارای امکانات و خدمات رفاهی منحصر به فردی هستند که در بین قطارهای سایر خطوط ریلی مثال زدنی می باشند.

سفر با قطار

مهمانداران مجرب و آموزش دیده با تحصیلات دانشگاهی، پذیرایی درجه یک، خدمات رفاهی باکیفیت مثل سیستم تهویه مطبوع کوپه با امکان تنظیم دما به وسیله مسافر، دارا بودن تلویزیون با ریموت کنترل و ۸ کانال در هر کوپه، دسترسی به شبکه محتوایی دیجیتال از جمله فیلم، ادعیه، موزیک و فایل های سرگرمی و غیره روی تلفن همراه و تبلت شخصی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در دو سمت واگن ها که کاملا الکترونیک هستند، در هر واگن قطار زندگی یک مهماندار برای ارائه خدمات مستقر است.

مراحل سوار شدن به قطار

شما همانند سفر با هواپیما می‌ توانند با فشار یک دکمه مهماندار را احضار و خوراکی ها و سفارش های موردنیازتان را درخواست نمایید، (آشپزخانه‌ این رستوران دارای پنجره‌ های بزرگی است که توسط مسافر دیده می شود. اگر شما هزینه‌ سرو غذا را در هنگام خرید بلیط پرداخت کرده باشید، در مدت سفر با قطار زندگی می‌ توانید از یک وعده غذای رستوران که شامل پیش‌ غذا، غذای اصلی و دسر است استفاده کنید.

پذیرایی در رستوران قطار

به این نکته هم توجه کنید که به خاطر بودن 300 مسافر در هر قطار، پذیرایی در رستوران در سه نوبت صورت می گیرد که مهماندار نوبت هر کوپه را به مسافران آن خبر می‌ دهد. این رستوران از ساعت 12 شب تا 3 بامداد به مسافران با منوی ویژه‌ پذیرایی می کند) همه این موارد از سرویس های قطار 5 ستاره زندگی است.

قیمت بلیط قطار برای سفرهایی که مسیر آنها طولانی است، اقتصادی ترین گزینه مسافرتی است. البته از طرفی آسایش و امنیتی هم که در این مسیرها با قطار وجود دارد، می تواند تجربه یک سفر دلنشین را بیشتر کند. به هر حال قطار مسافرهای ثابت و مخصوص خودش را دارد.

خاطره سفر خانوادگی با قطار

سفر خانوادگی با قطار می تواند تبدیل به یکی از خاطره انگیزترین سفرها برای همه مسافرهای آن سفر شود و یک خاطره ناب را در ذهن همه همقطاری ها تداعی کند. علت دیگر لذت بخش بودن سفر با قطار، در روحیه ماجراجویانه مسافرهایی است که قصد سفر با قطار را دارند.

برای رسیدن به همه این موارد، خرید بلیط قطار به آسان ترین روش نیز خیلی موثر است، اگر کسانی که قصد سفر با قطار را دارند بتوانند بلیط قطار خودشان را در کمترین زمان و با بهترین شیوه خریداری کنند دیگر نگرانی از بایت سفرشان نخواهند داشت و می توانند با خیال آسوده کوله بار سفرشان را ببندند و آماده مسافرت شوند.

مراحل سوار شدن به قطار

ما این نگرانی شما را برطرف کرده ایم و بهترین روش خرید بلیط قطار را برای تان تدارک دیده ایم، تا شما به راحتی بتوانید بلیط قطار خودتان را در کمترین زمان ممکن بخرید و آماده مسافرت شوید. خرید اینترنتی و آنلاین بلیط قطار آسان ترین و مطمئن ترین راه برای خرید بلیط قطار برای شماست.

اولا نیازی به مراجعه حضوری شما به آژانس های مسافرتی خرید بلیط نیست و دوم اینکه زمانی از شما گرفته نمی شود و شما در حالی که در منزل و یا شرکت، در حال بستن چمدان خودتان هستید، می توانید بلیط قطار خود را نیز از طریق اینترنت تهیه کنید و مهمتر از همه اینکه حق انتخاب شما در خرید بلیط قطار دلخواهتان بالا می رود.

انتخاب راحت و آسان نوع قطار و خرید بلیط قطار می تواند در خاطره انگیز بودن سفر با قطار موثر باشد. امروزه قطارهای مختلفی به ناوگان ریلی کشور اضافه شده اند و خدمات متنوعی را نیز به مسافران می دهند. در این بین روش خرید آنلاین بلیط قطار مسافرت با قطار را خیلی راحت تر از پیش کرده است به صورتی که شما می توانید به اسانی خرید شارژ، از طریق متصل شدن به اینترنت بلیط قطار خط ریلی خودتان را خریداری کنید.

سفری خاطره انگیز با قطار را می توانید از همین ابتدا با رزرو آسان و آنلاین بلیط قطار از سایت شروع کنید و مراحل سوار شون به قطار را بدانید و با مزایا و معایب سفر با قطار به طور کلی آشنا شوید.

سفری خاطره انگیز با قطار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *