پذیرش آنلاین، کارت پرواز و چک این پرواز

مرکز خرید بلیط هواپیما لحطه آخری ،  با پذیرش آنلاین در وقت خودتان صرفه جویی می کنید، همچنین بر تجربه های شما هم اضافه می شود. صندلی هواپیمای خود را انتخاب، کارت سوار شدن به هواپیمای خود را پرینت و با مراجعه به باجه های تحویل سریع بار مستقر در فرودگاه، بار خود را با سرعت و به آسانی تحویل می دهید و سوار هواپیما می شوید.

پذیرش آنلاین جهت پروازهایی که مبداء آنها آمریکا است، یک روز پیش از پرواز و همنیطور این زمان برای پروازهایی که مقصد آنها آمریکا است یک روز پیش از پرواز از دوحه انجام می شود.

برای بقیه پروازها، پذیرش آنلاین بین دو روز تا یک و نیم ساعت پیش از پرواز امکان پذیر می باشد.

پذیرش آنلاین ماهان

پذیرش اینترنتی ماهان از خود سایت هواپیمایی ماهان انجام می شود، شما می توانید برای سهولت از طریق سایت فلای فلای نیز اقدام به پذیرش آنلاین ماهان کنید. پذیرش آنلاین ماهان پذیرش آنلاین از فرودگاه های کرمان، شیراز، اهواز، زاهدان، قشم، ساری ، و تهران مهرآباد و بندر عباس و مشهد و خرم آباد و ایلام و سیرجان امکان پذیر می باشد.

قبل از استفاده از پذیرش آنلاین ماهان، لطفا پاسپورت و مدارت شخصی و نشانی محل سکونت خود را آماده کنید تا پذیرش آنلاین سریعتر انجام شود.

بعد از تهیه بلیط الکترونیکی و آنلاین از سامانه خرید بلیط، باید اطلاعات خود را که شامل شماره رزرواسیون، نام خانوادگی مسافر، شماره پرواز است در قسمت های مربوطه وارد کنید و دکمه پذیرش را کلیک کنید.

مشخصات اطلاعات پرواز خود را مشاهده خواهید کرد. لطفا جزییات بلیط پروازی خود را با موارد ذکر شده در مشخصات اطلاعات پروازی که در کادری باز می شود مطابقت بدهید.

در اطلاعات پرواز، شرکت هواپیمایی، شماره پرواز، زمان خروج، تاریخ پرواز، مبدا، مقصد و هواپیمایی شما درج شده است باید همه موارد با بلط هواپیمایی که خریداری کرده اید هماهنگ باشند. تمامی زمان های نشان داده شده در این اطلاعات براساس زمان محلی هر شهر است.

بعد از این مرحله، نوبت به اطلاعات مسافر می رسد، در این بخش جهت پذیرش آنلاین گزینه روبروی نام مسافر را انتخاب و سپس بر روی دکمه انتخاب صندلی کلیک کنید.

  • پذیرش آنلاین نوزادان به همراه پدر و مادر امکان پذیر است.
  • تغییر صندلی برای مسافر پذیرش شده، یکبار امکان پذیر است.
  • پذیرش آنلاین به صورت گروهی و انفرادی امکان پذیر است.

اگر همه موارد را رعایت کنید، عبارت سبررنگ “پذیرش شده” در برابر نام و نام خانوادگی و شماره رزراسیون مسافر مشاهده خواهد شد و مسافر پذیرش شده است.

برای تغییر صندلی می توانید گزینه تغییر صندلی را بزنید و شماره صندلی دلخواه خود را فقط برای یکبار انتخاب و تغییر دهید. با کلیک بر روی صندلی موردنظر در نقشه ظاهر شده صندلی خود را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت شماتیک صندلی های هواپیما به شما نشان داده خواهد شد که می توانید صندلی موجود، صندلی اشغال شده و صندلی خودتان را مشاهده کنید و صندلی خالی دیگری را برای خودتان انتخاب کنید و دکمه تایید را بزنید.

بعد از اختصاص صندلی به مسافر و پذیرش آنلاین نهایی که با موفقیت صورت گرفته، می توانید کارت پرواز خودتان را چاپ کنید و به ایمیل خودتان بفرستید و به صورت پیامک، جزییات آن را در تلفن هوشمند خودتان دریافت کنید. باید اطلاعات مربوط به اتمام پذیرش آنلاین را یا به صورت چاپی، یا ایمیل و یا پیامک در فرودگاه به همراه داشته باشید.

پذیرش در فرودگاه معمولاً سه ساعت پیش از پرواز انجام می شود و برای مسافران کلاس اقتصادی یک ساعت پیش از پرواز و برای مسافران کلاس درجه یک و تجاری 45 دقیقه پیش از پرواز بسته خواهد شد. پس پیشنهاد می کنیم سه ساعت پیش از زمان پرواز تان، در فرودگاه حضور داشته باشید.

  • پاسپورت، بلیط، کارت پرواز، و ویزای خود را آماده نگهدارید.
  • به بار تان اتیکت نصب کنید.
  • لطفاٌ از اینکه بارهای شما دارای موارد و وسایل ممنوعه نباشد، مطمئن شوید.

هواپیمایی ماهان پذیرش آنلاین

مسافر نوزاد کمتر از دو سال، مسافر خرد سال بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیشتر از دوازده سال در هواپیمایی ماهان تعریف شده است، در صورت عدم توجه و اشتباه وارد کردن سن مسافر، پذیرش آنلاین مسافر انجام نخواهد شد.

به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و نوزادان کمتر از یک هفته ، افراد با بيماری های قلبی ـ عروقی، بيماري های تنفسی، صرع، آنمی شديد و ديابت مليتوس كنترل نشده و افرادی كه دياليز می شوند و از داروهای تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده می کنند و يا هر نوع بيماری كه باعث منع سفر هوايی باشد، موقع سوار شدن به هواپیما لازم است.

همینطور دارو های مورد نياز خود را در مدت سفر و در درون ساک دستی خود به همراه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مرکز پزشکی هوایی تماس بگیرد.

شرکت هواپیمایی ماهان حق دارد از پذیرش هر نوع بار و کالایی که به تشخیص شرکت هواپیمایی غیر استاندارد باشد و یا خطرناک باشد، خودداری کند.

شرایط حمل و نقل و بقیه خدمات مربوطه و تعهدات شرکت هواپیمایی و محدودیت های آن، تابع قوانین و مقررات قابل اعمال حمل و نقل هوایی است. برخوردای مسافر از خدمات شرکت هواپیمایی ماهان با توجه به بلیط صادره، به منزله آگاهی کامل و پذیرش همه قوانین و مقررات جاری و قابل اعمال ترانزیت هوایی و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی ماهان است.

مرکز خرید بلیط هواپیما لحطه آخری
کارت پرواز و پرواز آنلاين و پذیرش آنلاین

کارت پرواز چیست

پیش از سوار شدن به هواپیما، فرودگاه وظیفه دارد مسافران و بارهای آنها را بررسی و کنترل کند. توصیه می کنیم در پروازهای داخلی یک ساعت پیش از پرواز، و در پرواز های خارجی سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

بعد از رسیدن به فرودگاه باید منتظر باشید تا گیت ورودی مربوط به پرواز شما باز شود. در این بخش بارهای خود را تحویل می دهید و بعد کارت پرواز یا همان Boarding pass را دریافت می کنید.

کارت پرواز یا کارت سوار شدن به هواپیما به همراه بلیط شما، مجوز ورود شما به کابین هواپیما می باشد. شماره صندلی تان در کارت پرواز نوشته شده است.

کارت پرواز و ایتکت باری که موقع تحویل وسایل تان بر روی بلیط می زنند را تا زمان خارج شدن از فرودگاه مقصد با خود داشته باشید و آنها را بیرون نیندازید یا سعی کنید گم نشوند.

مراحل گرفتن کارت پرواز

برای پروازهای داخلی، یک روز کامل پیش از پرواز امکان گزارش ثبت حضور و ثبت نام (Check-in) آنلاین وجود دارد. امکان چک این پرواز در محل های ثابت درون فرودگاه ممکن است. پس از چک این پرواز خودتان، کارت پرواز سفرتان را بگیرید.

در برخی از فرودگاه ها این کارها به صورت دستی انجام می شود، در آنجا برای تسهیل کارها، اسناد خودتان را پیش از رسیدن به باجه حاضر کنید.

پس از چک این آنلاین در صورتی که وسایلی برای تحویل به بار نداشته باشید، با کارت پرواز چاپ شده تان به گیت رجوع کنید. ولی اگر باری برای تحویل به بخش بار هواپیما دارید آن را در محل های مخصوص این کار قرار بدهید و به بخش بار اضافی هواپیما تحویل دهید.

زمانی که می خواهید بارتان را تحویل بدهید و کارت پروازتان را دریافت کنید، اتیکتی به وسایل شما نصب می شود و برچسب های کوچکی روی گذرنامه تان چسبانده می شود.

همراه داشتن مدارک شناسایی هویت مانند کارت ملی، پاسپورت (در پرواز های خارجی) و ویزا (در صورت نیاز) برای صاد شدن کارت پرواز ضروری هستند.

مسافر متعهد است به تابلو های فرودگاه و شرکت هواپیمایی و به زمان نوشته شده در کارت پرواز برای سوار شدن و زمان بسته شدن گیت خروجی در هر پرواز، دقت کند و در زمان های گفته شده در بخش مرتبط برای انجام تشریفات پروازی حضور داشته باشد.

دریافت کارت پرواز اینترنتی

دریافت کارت پرواز اینترنتی در بیشتر مقصدها انجام می شود. در دریافت کارت پرواز اینترنتی از شما خواسته می شود تا شماره رزرواسیون، نام، تاریخ پرواز و شماره پرواز و فرودگاه مبدأ را وارد کنید. با کامل کردن همه مراحل، کارت پرواز شما صادر شده و شما می توانید با چاپ آن و ارائه در فرودگاه اجازه سوار شدن به هواپیما و پرواز داشته باشید.

اگر وسایل و بار اضافی برای سفر به همراه ندارید، با استفاده از کارت پرواز اینترنتی می توانید مستقیماً و بدون عبور از باجه دریافت کارت پرواز سوار هواپیما شوید.

اما اگر بار اضافی ای با خود دارید، باید با مراجعه به «باجه های تحویل بار» که برای مسافرانی است که کارت پرواز آن ها به صورت اینترنتی صادر شده، با تحویل بار اضافی خود و گرفتن اتیکت بارها به گیت ورودی مراجعه نمایید.

کارت پرواز ماهان

با مراجعه به سامانه پذیرش آنلاین مسافر، مسافران ماهان می توانند کارت پرواز ماهان خود را به راحتی دریافت کنند. برای استفاده از این سامانه مسافران می توانند به سایت شرکت ماهان به نشانی  www.mahan.aero مراجعه کنند و کارت پرواز خود را دریافت نمایند.

یکی از مراحل در امر نقل و انتقال مسافر از لحظه ورود تا سوار شدن به هواپیما دریافت کارت پرواز است. دیر رسیدن مسافران به ترمینال و در نتیجه بسته شدن قسمت پذیرش حضوری، با اینکه هنوز گیت سوار شدن باز می باشد، یکی از دلمشغولی های مسافران است که با استفاده از سامانه آنلاین دریافت کارت پرواز ماهان این مشکل برطرف شده است و مسافران می توانند شاهد بهبود فرآیند و سرعت هرچه بیشتر پذیرش مسافر باشند.

دریافت کارت پرواز اینترنتی ماهان

هواپیمایی ماهان در جهت سرویس دهی راحت تر و آسان تر به مسافران محترم به طور مداوم در حال ارزیابی و برنامه ریزی و استفاده از تکنیک های تازه و نوین در صنعت هوانوردی دنیا می باشد.

همچنین در این راه بر نوسازی و توسعه و به روزرسانی ناوگان و بیشتر کردن مسیرهای پروازی جهت آسایش مشتریان خود اقدام به راه اندازی سیستم دریافت کارت پرواز اینترنتی مسافر در فردوگاه های مختلف کشور کرده است.

مسافران محترم هواپیمایی ماهان در فرودگاه های کرمان، شیراز، اهواز، زاهدان، قشم، ساری ، و تهران مهرآباد و بندر عباس و مشهد و خرم آباد و ایلام و سیرجان از این خدمات استفاده کنند.

بعد از تجربه موفق در فرودگاه های گفته شده هواپیمایی ماهان می خواهد در فرودگاه های پر ترافیک و پر رفت و آمد کشور هم این سرویس ها را به مشتراین خود عرضع نماید. بنابراین برای رسیدن به این مهم، در اولین مرحله سامانه دریافت کارت پرواز اینترنتی ماهان را در فرودگاه مهرآباد راه اندازی کرده است.

هواپیمایی ماهان ضمن فراخوان تمام مسافران عزیز برای استفاده از این سامانه، از همه می خواهد نظرات، انتقادها و پیشنهادهای خود را هم در این مورد ابراز کنند تا شرکت هواپیمایی ماهان خدمات خود بهتر به مشتریان ارائه دهد.

دریافت کارت پرواز اینترنتی ایران ایر

مسافران هواپیمایی ایران ایر در فرودگاه‌های مهرآباد ، اصفهان، مشهد و اهواز می توانند از خدمات دریافت کارت پرواز اینترنتی ایران ایر استفاده کنند.

نحوه استفاده از سامانه پذیرش اینترنتی ایران ایر به این صورت است که از یک روز  تا یک و نیم ساعت پیش از شروع پرواز، مسافران هواپیمایی ایران ایر می توانند از مبدا شهرهای گفته شده با مراجعه به سایت هواپیمایی ایران ایر وارد بخش پذیرش آنلاین شده و با وارد کردن اطلاعات بلیط ، صندلی خود را انتخاب کنند.

این دریافت کارت پرواز اینترنتی ایران ایر، مسافران ضمن انتخاب صندلی شان اگر بار اضافی به همراه نداشته باشند، بدون مراجعه به کانتر می توانند پرواز خود را آغاز کنند.

با راه اندازی و استفاده از این دریافت کارت پرواز اینترنتی ایران ایر، ضمن حرکت به سوی مکانیزه شدن کامل عملیات پذیرش مسافر همسو با بقیه شرکت های معتبر هواپیمایی دنیا، مسافرین محترم پروازهای داخلی ایران ایر از فرودگاه های مهرآباد ، اصفهان، مشهد و اهواز می توانند خودشان اقدام به انجام عملیات پذیرش مسافر کنند، شماره صندلی خود را انتخاب و کارت پرواز دریافت کنند.

مسافرانی که بار اضافی دارند هم می توانند پس از دریافت کارت پرواز اینترنتی به کانتر پذیرش مسافر مراجعه کنند و بار خود را بدون ایستادن در صف تحویل داده و رسید دریافت کنند.

چک این پرواز

خیلی از کشورها به سیستم چک این پرواز مجهز هستند، چک این پرواز در واقع به مسافران این امکان را می دهد تا پیش از اینکه به فرودگاه وارد شوند کارت پرواز خود را از طریق آنلاین و یا از طریق خودپردازهای ویژه مستقر در فرودگاه دریافت کنند. تهیه چک این پرواز باعث می شود شما در صف های طولانی دریافت کارت پرواز در فرودگاه وقت خود را هدر ندهید و قبل از ورود به فرودگاه آن را در دست تان داشته باشید.

بسیاری از کشورها در فرودگاه های خود این امکان را برای مسافران خود فراهم کرده اند و هر یک از شرکت های هوایی آن کشورها این خدمات را به مسافرین خود می دهند. مدتی است که در کشور ما نیز این امکان برای مسافران ایرانی فراهم شده است و شما می توانید مسیر انتقال به هواپیما را بدون اینکه زمانی از شما گرفته شود، طی کنید و زمان تراول خود را به حداقل زمان برسانید.

چک این پرواز چیست

مسافرت سریع و سوار شدن هر چه سریعتر به هواپیما دغدغه بسیاری از مسافران است. فرض کنید که از چمدان و ساک های خود را از خانه بسته اید و آماده رفتن به فرودگاه هستید. اگر در فرودگاه معطلی نداشته باشید بدون وقفه سوار هواپیمای موردنظرتان خواهید شد و در واقع مسیر از خانه تا هواپیما تنها دغدغه شما خواهد بود. برای اینکه به این هدف دست یابید استفاده از چک این پرواز است. چک این پرواز به مسافرت شما روندی با سرعت می دهد و پروسه مسافرگیری فرودگاه برای شما اتفاق نمی افتد و شما بدون اینکه زمانی را در محوطه فرودگاه برای دریافت کارت پرواز تلف کنید، سوار هواپیما می شوید.

اگر شما از پیش چک این پرواز خود را به صورت اینترنتی یا از خودپردازهای ویژه ای کار تهیه کرده باشید مدت زمان پیاده شدن از تاکسی و عبور از گیت گذرنامه برای شما بیشتر از 10 دقیقه طول نخواهد کشید.

در برخی از فرودگاه ها برای چک این پرواز، از موبایل چک این و آنلاین چک این به همراه سلف بگیج دراپ استفاده می شود که کار مسافر را به مراتب راحت تر می کند. در این روش چک این پرواز و دریافت کارت پرواز به وسیله مسافر به طور آنلاین و با کمک اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن همراه مسافر انجام می شود و همین که به فرودگاه رسید با نشان دادن موبایل به منزله کارت پرواز می تواند سوار هواپیما شود. مسافر با کمک باجه های خودکار مستقر در محوطه فرودگاه به آسانی می تواند اتیکت بارهای خود را هم دریافت نماید.

این روند تنها یک دقیقه از زمان شما را می گیرد، در صورتی که در روش قدیمی و سنتی زمان ایستایی هر مسافر در محوطه چک این پرواز و تحویل بار و دریافت کارت پرواز تا یک و نیم ساعت نیز به طول می انجامید که مسافر برای اینکه بتواند کارهای لازم برای دریافت کارت پرواز را در فروگاه طی کند باید سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور پیدا می کرد.

چک این آنلاین ماهان

با چک این پرواز آنلاین ماهان، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، بر تجربه های پروازی خود نیز اضافه می کنید.  صندلی پرواز خودتان را به دلخواه انتخاب می کنید و کارت پروازتان را پیش از عزیمت به فرودگاه پرینت کرده و با کمک باجه های تحویل سریع بار در فرودگاه، به بارهای اضافی خود اتیکت می زنید و به راحتی و سهولت سوار هواپیما می شوید.

چک این آنلاین ماهان برای پروازهایی که مبداء آنها آمریکا است یک روز قبل از پرواز و همینطور برای پروازهایی که مقصد آنها شهرهای آمریکا است یک روز پیش از پرواز از فرودگاه هایی که به آمریکا سرویس می دهند، باز می باشد. برای بقیه پروازها نیز، چک این پرواز بین دو روز تا یک و نیم ساعت مانده به پرواز این امکان میسر است.

برای اینکه روند پرواز شدن به هواپیما در فرودگاه سریعتر انجام شود، پاسپورت، بلیط هواپیما، چک این پرواز، و ویزای خود را دم دست داشته باشید. به بارهای خود حتما اتیکت بزنید. و از آوردن بارها و اشیای ممنونعه به فرودگاه خودداری کنید. اگر نیازی به کمک درباره هر موردی داشتید با ماموران پرواز در ارتباط باشید.

مرکز خرید بلیط هواپیما لحطه آخری